fbpx

Liptov – jeden z najmalebnejších regiónov Slovenska. Oblasť rozľahlých lúk, kopcov, ktorá ponúka nekonečno možností na potulky s deťmi. Pozrite sa na miesta, kde sa vaše ratolesti vyšantia v srdci čarokrásnej prírody a zároveň nezaťažia vaše peňaženky.

Salaš Žiar

Žiarska dolina patrí na Liptove medzi jednu z najkrajších a najnavštevovanejších. Pred jej ústím sa nachádza Salaš Žiar. Domácke prostredie pripomínajúce pravú atmosféru salašníctva ponúka množstvo aktivít pre deti ako trampolína, šmykľavky, domčeky, lanovka a možnosť spoznať regionálne zvieratá. V reštaurácii si môžete pochutnať na tradičných jedlách a výrobkoch z ovčieho mlieka. V okolí sa nachádzajú turistické chodníky či alternatívy na nenáročné prechádzky.

Údolie Permoníkov a Chodník sovích strážcov

V Podbanskom si môžete s deťmi užiť dve ľahké rozprávkové prechádzky. V Údolí Permoníkov stretávate na lesnej cestičke farebných banských škriatkov, deti poteší tiež domček na strome a čaro tajomnej štôlne. Chodník sovích strážcov vás zoznámi s operencami, vytesanými z dreva, ktorí lemujú vašu prechádzku. Magická atmosféra lesa a majestatných vtákov očarí nielen deti.

Medvedia štôlňa

Miesto s čarovnou atmosférou, ktoré bezpochyby zaujme každé dieťa. Prechod Medveďov stôlňou v Žiarskej doline je nenáročný. Prostredníctvom zaujímavej formy a ukážky sa oboznámite o jedinej prístupnej banskej štôlni na Liptove. Pri prehliadke uvidíte permoníkov – strážcov baní, dostane čelovky a neskôr klasické kahance, ktoré váš jedinečný zážitok zo starej bane ešte znásobia. Vstup pre deti je 4, pre dospelých 6€.

Zdroj: www.stolna.sk

Čutkovská dolina

Krásna veľkofatranská dolina sa nachádza neďaleko Ružomberka. Ponúka množstvo aktivít pre celé rodiny, či už ide o turistiku, cyklistiku alebo opekanie chutnej slaniny na lúke s niekoľkými ohniskami. Nachádza sa tu aj detský park obra Čutka – Obrovo, ktorý ponúka zábavu vo forme trampolín, lanového parku, lukostreľby a ďalších aktivít. Vstup je 5€ pre dieťa, ktoré môže zdarma sprevádzať dospelý. Deti určite zaujme aj rybník so pstruhmi či dvor s ovečkami, kozami a prasiatkami. 

Zdroj: Instagram Obrovo

Kráľovstvo Hrabovo

Areál Kráľovstvo Hrabovo je vzdialený len pár minút od centra Ružomberka. Atrakcia, ktorá osloví určite aj dospelých sa nachádza v obľúbenej rekreačnej oblasti Hrabovo, pod Maliným Brdom. Nachádza sa tu 30 metrové ruské koleso, autíčka, či rôzne nafukovacie atrakcie. Najväčším lákadlom sú ručne vyrezávané pieskové sochy znázorňujúce postavy z filmov a rozprávok ako Harry Potter, Piráti z Karibiku, Ľadové kráľovstvo či Labkova patrola. Občerstviť sa môžete v letnom bare na lehátkach pod palmami. Základný denný vstup je 7,90€.

Zdroj: www.kralovstvohrabovo.sk

Napíšte komentár

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

X