fbpx
Späť do detstva plníme si sny

Čo vy? Keď ste boli malí? Ako ste sa hrávali? Na čo? Čím ste chceli byť?

Keď sme boli mladí, trávili sme prázdniny spolu. Naši prarodičia boli susedia a preto letné dobrodružstvo bolo každoročne zaručené. Obľúbené indiánske výpravy s jedným starkým potom striedali hry na zlodejov, u ktorých sme sa starkej snažili ukradnúť čo najviac sladkostí do nášho bunkra na strome. O svoju korisť sme sa často podelili so starkým, ktorý sa stal naším komplicom a kamarátom do partie. Dá sa povedať, že vtedy to začalo. Naša indiánska práca s drevom, vyrezávanie zbraní, sošiek, hračiek aj darčekov pre starkú, keď sa na nás hnevala. Starký bol veľmi zručný a naučil nás pracovať s týmto skvelým prírodným materiálom, ktorého sme mali vždy dostatok, vďaka neďalekému lesu a kôlni pri druhej starkej.  

Čím sme boli starší, vrhali sme sa do náročnejších projektov a starký na nás vždy dohliadal, radil a pomáhal. Svoje výtvory sme sa potom snažili predať u známych a susedov, aby sme si zarobili na zmrzlinu. Ako už to tak býva, z detských hier človek vyrastie. Na nejaký čas sa naše kamarátske cesty rozišli a až vďaka vysokej škole sme sa znova stretli a nadviazali tam, kde to prestalo. Tentoraz už nie v tajnom bunkri, ale klasicky v krčme pri pive, vznikol nápad obnoviť našu záľubu a využiť pri tom nielen zručnosť, ale hlavne nové technológie. Zo začiatku sme všetko len tak skúšali. Namiesto hrania počítačových hier sme nastavovali lasery, rezali drevo a vytvárali čo nás len napadlo. K brošniam nás priviedli až naše ženy – čo by sme si bez nich počali. Tie zase pri poháriku vína vymysleli, že by sme mohli byť v tom našom hraní aj trochu užitoční a urobiť im nejaké pekné doplnky. Ono sa to ľahko povie doplnky, ale aké? Navrhli ich obľúbené zvieratá.

Chcete vidieť prvé výtvory? Hovorili sme jej pixel panda a bol to jeden z mnohých prvých návrhov. Pretože sa ale zišiel perfekcionista a večne nespokojný človek, nenechali sme to len tak a snažili sa zdokonaliť v každom ohľade. Tak vznikla naša prvá ZOO zložená z našich obľúbených zvierat – máte medzi nimi aj vy svojho favorita?

Napíšte komentár

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

X