Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa rozhodli užiť si chvíle oddychu práve na našom krásnom Slovensku. V celej krajine existuje nespočetné množstvo malebných a dychberúcich zákutí, no my ako hrdí Liptovčania, vám chceme ukázať naše obľúbené miesta, ktoré bezpochyby stoja za návštevu. Inšpirujte sa tipmi na letné aktivity, ktoré ozvláštnia vašu návštevu na Liptove.

Svätojánska rozhľadňa

Liptovský Ján ponúka rôzne atrakcie či už pre rodiny alebo skúsených turistov. Ako príjemnú bodku za letným dňom určite odporúčame návštevu Svätojánskej rozhľadne, ktorá sa nachádza na kopci nad obcou. Nenáročným krátkym chodníčkom, od cintorína, sa dostanete k 10 metrovej drevenej rozhľadni, kde môžete posedieť a obdivovať čarokrásnu prírodu alebo bežný život v domčekoch pod vami.

Zdroj: kamnavylet.sk

Letná bobová dráha Žiarce

Hľadáte vzrušujúce aktivity v malebnom liptovskom prostredí? Letná horská bobová dráha vo FUN PARKU Žiarce uspokojí všetkých milovníkov adrenalínu, veď je najstrmšia na Slovensku! Zákruty a nerovnosti na kilometrovej trati si môžu užiť deti už od 7 rokov. Ak dovolenkujete v blízkosti obce Pavčina Lehota zahoďte bežné aktivity za hlavu a užite si netradičnú zábavu na čerstvom liptovskom vzduchu.

Zdroj: www.ziarce.sk

ZOO Kontakt Liptovský Mikuláš

Čo poteší deti viac ako zvieratká? No predsa miesto, kde sa k ním dostanú úplne blízko! Do kontaktnej ZOO si môžete odskočiť z Tatralandie, nachádza sa pri kúpalisku. Zoznámite sa tu s miestnymi obyvateľmi našej fauny – mláďatami medveďa, rysa, zábavanými sysľami, svišťami či líškami. Očakávať však môžete aj exotické mláďatá tigra, leva, farebných papagájov aj austrálske kengury. Kŕmenie opíc, jazda na koníkoch a poníkoch vyčarí úsmev na tvarí každém dieťaťu. Tí odvážnejší si určite musia vyskúšať prechod tunelom pomedzi netopierov.

Zdroj: www.ranckralovalehota.sk

Vodné atrakcie MaraFUN

Liptovskú Maru poznáme všetci, no viete o rôznych aktivitách, ktoré môžete podniknúť v obľúbenom rekreačnom stredisku? My sa vždy najlepšie zabavíme priamo na pláži v Liptovskom Trnovci, kde vďaka vodným atrakciám MaraFUN zažijeme s priateľmi či rodinou adrenalínové zážitky alebo pohodové, oddychové aktivity. Motorové člny, vodné skútre, kajaky, nafukovací banán, netradičný flyboard a iné atrakcie vyplnia váš deň pri vode na maximum.

Zdroj: www.marafun.sk

Napíšte komentár

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

X