fbpx

Liptov patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie regióny Slovenska.  V srdci nádhernej prírody objavíte možnosti na turistiku, kúpanie alebo na návštevu rôznych náučných expozícií, ktoré vám priblížia tento malebný kraj. Prečítajte si tipy na zaujímavé miesta, ktoré radi navštevujeme.

Bešeňovské travertíny

Bešeňovú navštevujú turisti z celého Slovenska najmä kvôli vodnému parku. Neďaleko obce sa však skrýva jeden zaujímavý útvar, ktorý široko ďaleko inde nenájdete. Bešeňovské travertíny, sú prírodná pamiatka, ktorú by ste si mali pozrieť.  Trvertíny – sladkovodné vápence vznikajú vyrážaním minerálnych prameňov na povrch. Tie tvoria jedinečne sfarbené útvary. Vodu z vyvierajúcich prameňov môžete ochutnať, je pitná.

Zdroj: Facebook Apartmán Korzár Bešeňová

Skanzen Pribylina

Múzeum liptovskej dediny znázorňuje domy a stavby dedín tejto malebnej oblasti. Nájdete tu aj kópie originálnych príbytkov a budov z teraz už zaplavenej obce Liptovská Mara. Tiež rekonštrukciu ranogotického kostola Panny Márie zo zátopovej oblasti, po ktorom na pôvodnom území, zostala len vežička. Nahliadnuť môžete do spôsobu života obyvateľov tohto regiónu či chovu domácich zvierat. V lete sa tu usporadúvajú rôzne folklórne podujatia.

Zdroj: www.skanzenpribylina.sk

Liptovská Mara – Zatopený kostol

Málokto vie, že gotická vežička na brehu Liptovskej Mary, je pozostatkom kostola, zbúraného pri výstavbe priehrady. Dnes tu ľudia prichádzajú za rekreáciou. V letných mesiacoch sa môžete občerstviť v bufete a pozrieť si expozíciu Liptovského múzea. V okolí veže sú menej frekventované pláže, kde si oddýchnete v príjemnom prostredí pri vode obkolesenou kopcami.

Zdroj: www.visitliptov.sk

Žiarska dolina – Šarafiový vodopád

Žiarska dolina ponúka nespočetne možností na turistiku, nenáročné prechádzky či cyklistiku. Šarafiový vodopád, ľadovcového pôvodu, môžete spozorovať z chodníka cestou na známu Žiarsku chatu, z ktorej sa k nemu dostanete približne za 15 minút. Kaskádovitý vodopád obohacuje liptovskú prírodu o ďalší skvost, ak ste v okolí určite ho navštívte.

Napíšte komentár

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

X